Предсједник Демократске народне партије и један од лидера ДФ Милан Кнежевић поновио је да је Црној Гори потребна техничка Влада која би организовала свеопште изборе, а на њеном челу никако не може бити Душко Марковић.
–Та техничка Влада требало би, у периоду мандатном од годину или дуже, да организује свеопште изборе. Сматрамо да би ту Владу требало да чине сви опозициони парламентарни субјекти и представници из режима, као и одређени експерти. На челу те Владе никако не би могао да буде Душко Марковић него би то требало да буде, по могућности, ванстраначка личност, јер је Марковић дошао на функцију премијера посредством коверте, коју је Миго Стијеповић прослиједио активистима ДПС-а, казао је Кнежевић.
Он сматра да ће ДПС на крају ипак морати да прихвати формирање техничке Владе.
Они јесу искључиво одбацили могућност формирана техничке Владе, али колико видим шаљу ових дана сигнале да су спремни да разговарају о свим темама у правцу превазилажење политичке кризе, навео је Кнежевић.