Zogović: Vujanoviću bliži 12. jul 1941. od 9.maja 1945. godine

Zogović: Vujanoviću bliži 12. jul 1941. od 9.maja 1945. godine

Odluka da Filip Vujanović  ne prisustvuje obilježavanju 70-godišnjice pobjede nad fašizmom u Moskvi 9. maja  je izrugivanje sjenima žrtava i heroja  koji su u antifašističkoj borbi položili život za slobodu.

Đukanovićevoj političkoj ikebani nije smetalo da bude u društvu Tačija i Rame i da im apaludira iz drugog reda, ali mu očigledno smeta da prisustvuje veličanstvenoj paradi na Crvenom trgu kojom će biti priređena u znak pobjede nad najvećim zlom u istoriji čovječanstava.

Ne treba da čudi što persona koja  je svoju politički ulogu i uticaj  svela na nivo matičnog broja, potpuno degradirajući  funkciju predsjednika države  neće biti prisustna na  proslavi Velike pobjede jer se tamo odaje počast onima koji su prezreli sramnu kapitulaciju i bez dvoumljenja odabrali herojsku borbu za slobodu.

Ili je možda Vujanoviću i njegovim mentorima bliži  12. jul 1941. godine nego 9.maj 1945. godine kada je naum Adolfa Hitlera doživio totalni slom.

Umjesto da kao vrhovni komadant crnogorske vojske  u skladu sa slobodarskom antifašističkom tradicijom Crne Gore i doprinosom koji su naši preci dali u antifašističkoj borbi predloži da naša vojska bude aktivni učesnik pobjedničke parade u Moskvi, Vujanoviću je  prihvatljivije  da se naši vojnici šalju da štite tuđe imperijalističke interese po mirovnim misijama u Avganistanu.

Nerealno je očekivati da neko koje posle izborne krađe prihvatio da na guranje bude proglašen za predsjednika države nađe snage da napravi bilo kakav odvažan politički otklon od pogubne politike vladajućeg režima kojoj ništa nije sveto. Filip Vujanović  ne samo da nije  predsjednik svih građana Crne Gore, on nije ni  podpredsjednik partije kojoj pripada, a još manje vrhovni komadant u pitanju je čista zloupotreba  matičnog broja u svrsi popunjavanja protokolarnih praznina.